نورپردازی کریستال فیبر نوری چیست؟

 

کریستال فیبر نوری مدل جدیدی از نور پردازی که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است.حتما تا به حال سقف های کسشان را دیده اید سقف هایی که با نگاه کردن به آن انگار به آسمان پر از ستاره خیره شده اید این سقف ها را به نام سقف کشسان شناخته میشوند و به وسیله کریستال فیبر نوری ایجاد میشوند. این کریستال های فیبر نوری به نام های کریستال نورپردازی ، نورپردازی فیبر نوری،کریستال فیبر نوری،فیبر نوری کریستال مشهور است. اسفتاده از این لامپ های فیبر نوری که میتواند خاموش روشن نیز بشود. باعث ایجاد یک نمای جذاب میشود. در ادامه به توضیح انواع محصولات کریستال و چراغ فیبر نوری میپردازیم.

چگونه به وسیله کریستال فیبر نوری نورپردازی انجام دهیم؟

ساختار یک فیبر نوری به گونه ای است که از یک دارای یک سیم نازکی هستند. که نور را از خود عبور میدهد. و با قرار دادن آن ها در برابر یک منبع نور باعث میشود سر این کریستال روشن شود. طراحی این کریستال به گونی است که بعد از روشن شدن نوری باعث میشود نور در جهت های مختلفی پخش شود.این پخش شدگی نوری به شکلی است که انگان یک ستاره در سقف قرار دارد.

سقف های کشسان و کریستال های فیبر نوری بر روی سقف های کناف نصب میشوند.این مدل از نورپردازی قابلین نصب بعد از اجرا سقف کناف را نیز دارد اما بهتر است قبل از اجرا سقف عملیات های سقف کسشان و قرار گیری کریستال های فیبر نوری انجام شده باشد تا به مشکلی بر نخورید.

منابع نوری که برای کریستال ها استفاده میشود بهتر  است اختصاصی باشد و با دیگر محصولات نوری ترکیب نشود.

 فیبر نوری قابلیت اجرا مختلفی را دارند و به راحتی میتوانید طرح ها و شکل های خود را ایجاد کنید.

 فیبر های نوری محصولات حساسی هستند و در برابر ضربه، خم شدگی، فشار و حتی کوبیدگی ممکن است باعث مشکلاتی برای آن ها بشود و مانع رد شدن نور از این کریستال ها بشود .

کریستال فیبر نوری

ویژگی های  منبع نور کریستال فیبر نوری

 فیبر نوری به دو مدل تقسیم میشوند.مدل هایی به طور منظرم روشن هستند. این مدل فقط در تنوع میزان نور مصرفی و رنگ نور دسته بندی دارند. اما مدل دیگر که به  فیبر نوری افکت دار یا چراغ سو سو کننده مشهور هستند. معمولاً در نمونه‌ های افکت گذاری یا سوسو کننده، دستگاه‌ ها صرفاً دارای نور سفید هستند. اما در رنگبندی آنها نیز به شکل کمیابی وجود دارد.

لامپ های فیبر نوری در مدل های RGB  و RGBW  هستند در مدل RGB شما تمام رنگ ها را خواهید داشت و این مدل طیف رنگ کاملی را میدهد اما در مدل بعدی شما علاوه بر داشتن تمام رنگ های مورد نیاز دارای یک رنگ سفید نیز هستید که بازتاب طبیعی را دارد.

کریستال فیبر نوری

انواع کریستال های فیبر نوری نوراکینگ

 فیبر نوری نوراکینگ در انواع و مدل های مختلفی تقسیم میشوند که دارای مدل های پایه کوتاه یا بلند و رنگ های طلایی و نقره ای و یا تعدا پر های مختلفی هستند که در زیر میتوانید انواع آن ها را مشاهده کنید.

 

مزایای کریستال فیبر نوری

یکی از مهم ترین مزازی کریستال های نور وزن آن ها میباشد که باعث میشود بر بسیار پایینی بر روی سقف قرار بگیرد. در برابر حوادثی مانند ریز کمترین صدمات را خواهد داشت

  • زیبایی بسیار چشم نواز
  • تنوع و طرح های مختلف
  • نصب سریع و آسان
  • وزن بسیار پایین
  • قیمت مناسب
  • قابلیت ستفاده از سیستم های نور پردازی مختلف
  • عایق رطوبت و آب